חיטוי מים לטופס 4 אישור מים לטופס 4

המחירים שלנו הכי טובים שתוכלו למצוא! תבדקו ותגלו!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

חיטוי צנרת מים לטופס 4 הוא הליך הנדרש במבנים ספציפיים כדוגמת מבנים לשירות הציבור, מבני תעשייה, מבני מסחר וכן מבנים הממוקמים באזורים בהם קיים חשש לאיכות המים. במקרים אלו, תנאי לקבל את הטופס המיוחל הוא ביצוע חיטוי של קווי המים ומאגרי המים המצויים במקום, ולשם כך יש להזמין איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה.תקנות חיטוי מאגרי מים

מה זה טופס 4 ומה הקשר לחיטוי מים?

טופס 4 הוא למעשה אישור לאכלוס מבנה, הניתן על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובניה. בכדי לקבל את הטופס, על בעל ההיתר להביא שורה של אישורים מאנשי מקצוע לגבי עמידת המבנה בהיתר שניתן לו ובתכניות הבניה, לגבי יסודות המבנה ושמירתו על הסביבה ועוד שורה של אישורים שמיועדים להבטיח כי המבנה עומד בתנאי החוק והתקנות. רק לאחר שבעל ההיתר מביא את כל האישורים הנדרשים, הוא יכול לקבל טופס 4 שמאשר לו להתחבר לחשמל ולטלפון ולמעשה לאכלס את המבנה. חיטוי מים לטופס 4, כמו יתר תהליכי האישור, הוא תהליך המיועד להבטיח כי המים במבנה הם מים ראויים לשתייה ואינם מהווים סכנה לשוהים במבנה. אישור זה אינו מבוקש מכל בעלי ההיתרים המבקשים טופס 4, והדרישה לו קיימת בדרך כלל במבנים שאמורים לשרת את הציבור, מבני תעשייה בהם המים יכולים לשמש כחומר גלם בייצור וכן במבנים בהם ידוע על בעיות זיהום במים.

מי מבצע חיטוי מים לטופס 4 ומה כולל התהליך?

חיטוי מים לטופס 4 מבוצע על ידי אנשי מקצוע בעלי הסמכה לחיטוי מאגרי מים. ביצוע החיטוי על ידי אנשים מוסמכים חשוב בכל מקרה, וביצועו ללא הידע המקצועי הנדרש עלול להוביל לסיכון חיי אדם. כמו כן, כאשר החיטוי מבוצע לצורך קבלת טופס 4, יש להגיש אישור על כך שבוצע חיטוי מים במבנה, ולכן חשוב שאת האישור ייתן אדם בעל ההסמכה הנדרשת.

במסגרת תהליך חיטוי קווי מים לטופס 4, מבוצע החיטוי למאגרים, צנרת וקווי מים במבנה ובסביבתו. התהליך מבוסס על ריקון המערכות ממים, בדיקת האיטום של המערכות וביצוע צביעה של המתכת ואיטום של כל הנקודות דרכן עלולים לחדור מזהמים אל מערכת המים. לאחר מכן מבוצעת שטיפה של מערכות המים באמצעות זרם מים בלחץ גבוה, ומיושם חומר החיטוי המתאים במינון המתאים ולמשך הזמן המתאים בהתאם למאפייני מערכות המים והצנרת. לבסוף מבוצעת שטיפה יסודית של המערכת ובדיקה של איכות המים על מנת לוודא שלא נותרו שיירי חומר חיטוי ומזהמים.

אישור מים לטופס 4

אכלוס המבנה יתבצע לאחר קבלת טופס 4. טופס זה יינתן לאחר שהרשות מצאה כי המבנה עומד בתנאים שונים. לאחר שיש בידינו את הטופס נוכל לא רק לעבור לגור במקום אלא גם להתחבר לאחת המערכות החשובות ביותר, מערכת החשמל.

כדי לקבל את הטופס עלינו להביא אישורים שונים המעידים על כך שהמבנה ראוי למגורים ובין היתר נצטרך להביא אישור מים לטופס 4. אישור זה מעיד על רמת איכות המים ויינתן לנו על ידי מעבדה מורשית שנפנה אליה ותבצע בדיקת איכות.

מהו אישור מים לטופס 4?

בניה היא תהליך מסובך אשר דורש ממערכות רבות להתחבר ולפעול ובמהלכה נכנסים למבנה אנשי מקצוע רבים. מערכת המים מותקנת על ידי האינסטלטור ועלינו לדעת שגם כאשר הוא עושה את עבודתו במקצועיות, כל עוד המבנה בבניה, המערכת נחשפת למזיקים שונים. לכלוכים, וחיידקים יכולים לחדור אל תוך הצנרת בכל שלב והאינסטלטור לא יכול לעשות דבר בנידון כדי למנוע זאת.

אישור מים לטופס 4 בא לבדוק כי המים שעוברים בצנרת הם נקיים. כלומר, ששאריות הבניה לא פוגעות באיכות ואינן מגיעות בסופו של דבר לגופנו. את האישור נקבל לאחר פניה למעבדה כשאיש מקצוע ייקח דגימה של המים ויעביר אותה לגורם המוסמך לבדוק אותם.

כיצד נוכל להבטיח מים איכותיים בבית?

כיוון שבמהלך הבניה ישנם חומרים שונים שיכולים להזיק לנו, השאלה כיצד נוכל להבטיח לעצמנו מים איכותיים, היא שאלה שתעניין רבים מאיתנו. לפני הכניסה לבית ולאחר שסיימנו את תהליך הבניה, עלינו לבצע ניקיון וחיטוי של הצנרת. הפעולה לא תתבצע על ידי האינסטלטור אלא על ידי חברה המתמחה באופן ספציפי בתחום זה.

יש לציין כי העובדה שיש צורך בניקיון וחיטוי אינה אומרת שהאינסטלטור או כל גורם אחר לא ביצע את עבודתו כראוי. באופן טבעי יכול להיות לכלוך בזמן העבודה ואנשי המקצוע לא יכולים למנוע זאת. מה שכן ניתן לעשות הוא לדאוג לנקות את המערכת לאחר הבניה ולפני האכלוס.

ניקיון לפני בדיקת המים

הרשות תרצה לקבל מאיתנו אישור מים לטופס 4 ממעבדה אשר מורשית לבדוק את המים. אנחנו יכולים להבין כי המים שלנו עשויים להיות מזוהמים או לא מספיק נקיים. לכן, הדרך הנכונה לפעול היא לפנות לחברה שתבצע ניקיון וחיטוי של המערכת ורק לאחר מכן לפנות למעבדה.

החברה שמבצעת את הניקיון והחיטוי תשתמש בחומרים המתאימים למגורים. המטרה היא לאפשר לנו לגור בבית בטוח וליהנות ממים נקיים. לכן עבודתה של החברה תסתיים רק לאחר שנקבל את האישור שהמים אכן עומדים בסטנדרטים הנדרשים למגורים.

בדיקות ללא קשר לטופס 4

אנחנו יכולים לבצע את עבודת הניקיון והחיטוי גם לאחר ביצוע שיפוץ או במידה והתגלו פתוגנים וגורמים מזיקים במערכת המים שלנו. את הניקיון לא נבצע לבד אלא נפנה לחברה המתמחה בתחום זה. בסיום העבודה החברה תיקח דגימה למעבדה ותאשר שהמערכת שלנו אכן תקינה והמים שלנו מתאימים לשתייה ורחצה.

החברה שנרצה לפנות אליה כדי לבצע ניקיון למערכת

החברה אליה נרצה לפנות חייבת להתמחות בתחום ולהביא איתה ניסיון רב. במהלך הניקיון והחיטוי יוכנסו למערכת המים שלנו חומרים שונים ואלו חייבים להיעלם לפני שאנחנו נכנסים למים ולמעשה לפני לקיחת דגימת המים. אנחנו לא נרצה לתת לאף גורם שאינו מנוסה דיו להתעסק באחת המערכות המשמעותיות והפעילות בבית שלנו.

חברת ימית חיטוי מים מביאה אלינו אנשי מקצוע אשר עברו בהצלחה את מבחן ההסמכה של משרד הבריאות. כמו כן, לחברה ניסיון בחיטוי צנרת ומאגרי מים והיא הגורם שנרצה לפנות אליו בדרך לקבלת טופס 4.

אם אתם זקוקים לתהליך של חיטוי מים לטופס 4, חשוב שתבצעו את החיטוי בסיוע איש מקצוע בעל הסמכה ייעודית לעניין זה. טופס 4 הוא האישור שלכם לאכלוס המבנה, וללא האישור כי במקום בוצע חיטוי מקצועי למערכות המים השונות, לא תוכלו לאכלס את הבית, העסק או המפעל שלכם.

חיטוי מים לטופס 4

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-9995409

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!