חיטוי מאגרי מים בבניין משותף

 

מאגרי מים הם לא משהו שאפשר למצוא בכל בניין משותף, אך ישנם בהחלט בניינים משותפים רבים בהם מותקנים מאגרי מים לשימושים שונים, החל ממאגרי מים לשעת חירום, דרך מאגרים לכיבוי אש וכלה במאגרי מים המהווים חלק ממערכת לחץ מים המיועדת לספק מים לקומות הגבוהות של המבנה. אם במבנה שלכם ישנם מאגרי מים כאלה, חלות עליכם תקנות בנושא של חיטוי מאגרי מים בבניין משותף, במטרה להבטיח את בטיחות השימוש במים. תקנות אלה נכונות לשעת חירום, קרי חשש לזיהום המים במבנה, אך הן נכונות גם בשגרה.

 

אלו מאגרי מים אפשר למצוא בבניינים משותפים?

מאגר המים הראשון שאפשר למצוא בכל בניין משותף הוא כמובן דוד השמש. יחד עם זאת, דוד שמש הוא מאגר מים פרטי הנמצא באחריותו של כל צרכן או כל יחידת דיור במבנה. ישנם בניינים משותפים בהם חימום המים מתבצע בצורה מרוכזת על ידי מערכת חימום והסקה מרכזית, ובמקרה כזה ישנו מאגר מים גדול המשרת את כל דיירי הבניין. זוהי הדוגמא הראשונה, אך לא היחידה של מאגר מים בבניין משותף. מאגר מים שנועד לכיבוי אש בצורה אוטומטית בשעת שריפה, מאגר מים המיועד לשרת את הדיירים בשעת חירום/ מלחמה, או מאגר מים שממלא תפקיד במערכת לחץ מים לקומות הגבוהות במבנה – כל אלה הן דוגמאות נוספות למאגרי מים בבניין משותף.

 

מדוע נדרש חיטוי מאגרי מים בבניין משותף?

בין שמדובר במאגר שהמים בו נמצאים בשימוש תמידי ובין שמדובר במאגר מים שהמים עומדים בו לאורך זמן, בכל מאגר מים קיים סיכון של חדירת מזהם ושקיעתו אל דפנות המאגר באופן שמזהם את המים על בסיס קבוע. זיהום כזה יכול להסתכם בפגיעה בטעמם של המים, אך הוא יכול גם לגרום לפגיעה בבריאות המשתמשים במים, עד כדי מחלות זיהומיות. על מנת להבטיח את בטיחות השימוש במים, יש לבצע חיטוי של מאגרי המים, ואת זה ניתן לבצע באמצעות שירות חיטוי מאגרי מים בבניין משותף.

 

מי מספק את השירות?

פעולות חיטוי של מאגרי מים הן פעולות מקצועיות הדורשות ידע מקצועי, ולכן מבוצעות על ידי אנשי מקצוע בעלי הסמכה בתחום של חיטוי מאגרי וקווי מים. תהליך החיטוי מבוצע במספר שלבים, ובו יש לדעת במדויק באיזה חומר חיטוי להשתמש, באיזה מינון ולמשך כמה זמן, וכן יש לדעת כיצד לבדוק את רמת האיטום של המאגר וכיצד למנוע חדירה עתידית של מזהמים. כמו כן, חשוב לוודא בסוף התהליך שלא נותרו שאריות חומר חיטוי במאגר. מהסיבות הללו, תהליך החיטוי חייב להתבצע על ידי גורם מקצועי ומוסמך ולא באופן עצמאי.

 

אם יש לכם מאגרי מים, מכל סוג שהוא, בבניין בו אתם מתגוררים, ועולה בכם החשש להיווצרות זיהום במאגרים אלה, באופן שמסכן את השימוש במים, שירות חיטוי מאגרי מים בבניין משותף הוא השירות לו אתם זקוקים, ותוכלו להזמין אותו מאנשי מקצוע מוסמכים ומורשים לחיטוי מאגרי וקווי מים.

חיטוי מאגרי מים בבניין משותף

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.