מסנן מים

המחירים שלנו הכי טובים שתוכלו למצוא! תבדקו ותגלו!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-9995409

כולנו רוצים להנות ממים נקיים מלכלוך, כימיקלים, חלודה ושאר רכיבים מזיקים. במקביל, אנו ורצים לשמור על מכשירי החשמל הפועלים בביתנו ולהימנע מהיווצרות של חלודה. מדובר בתחום מעט מבלבל שכן יש המון מוצרים בשוק ולא תמיד אנו כצרכנים יודעים במה לבחור. לכן כתבנו עבורכם את המדריך הקצר הבא שיסייע לכם להכיר את התחום קצר יותר לעומק ולהבין מה ההבדלים בין סוגי המסננים השונים, מה ההבדלים בין מערכות לטיהור מים ועוד מידע נוסף שכדאי להכיר לבפני שבוחרים מסנן מים או מערכת לטיהור מים.

מסנן מים ביתי הוא סוג של פתרון מהפכני שמטרתו לסנן את כל האבנית הנוצרת במים ופוגעת בטווח הארוך במכשירי החשמל הביתיים כמו הקומקום, המדיח, מכונת הכביסה ועוד. מסנן מים בעצם מפרק אבנית בצנרת הביתית ומונע הצטברות של אבנית חדשה. יש עוד סוג של מסנן מים שמתאים בעיקר לדירות והתפקיד שלו גם לסנן את החלודה שנוצרת מהמערכות השונות בבניין, מאנשים שמבצעים תיקון כלשהוא בצנרת או שיפוץ ואז המים חוזרים ובכך נוצרת חלודה.

סוגים של מסננים מים

יש כמה סוגים עיקריים של מסנני מים.

  1. מסננים המשולבים מיקרו פיטר – מסננים אלה מתאימים לסינון כלור ובכך מפחיתים את רמת הכלור במי השתיה. לפעמים אנחנו שותים מים ויש להם סוג של טעם לוואי ואפילו ריח רע וזה בדיוק מה שהמסנן הזה עושה, הוא משפר את הטעם שלהם ובכך גם את איכותם. למסננים משולבי מיקרו פילטר תו תקן ישראלי ותו תקן אמריקאי.
  2. סנן משקעים – סנן זה מסנן חלודה, לכלוכים וחול שמצטברים במים.
  3. סנן ממברנה – מונע אבנית, מתכות, חומרי הדברה, ריסוסים ומלחים הנפלטים למים.

התקנת מסנן מים – חשוב לדעת

לפני שאתם בוחרים מסנן ובטח לפני שאתם מתקינים אחד, חשוב לדעת שהמוצר הזה חייב להיות עם תו תקן וזאת על פי החוק. הסיבה לכך היא משום שאיכות ורמת הסינון משפיעה גם על איכות המים ובכך על הבריאות האישית של כל אחד ואחת מאיתנו. לכן, לא משנה מאיפה אתם רוכשים את מסנן המים, עליכם לבקש לראות תעודה של מכון התקנים בישראל. הכוונה היא למסנן מים שתפקידו לסנן לכלוך, חול ולאו דווקא אבנית שכן האבנית איננה נחשבת למפגע תברואתי. לכן, למסנני אבנית אין תקן מחייב וזאת משום שהיא פוגעת במוצרים חשמליים כמו קומקום, מדיח, מכונת כביסה ודוד שמש.

מסנן מים מכאני – מה זה אומר?

מדובר במסנן זול ופשוט מאוד להתקנה. מתקינים אותו בכניסה לברז הראשי (דירה) או השיבר (בית). התפקיד של מסנן מים מכאני הוא לסנן חול וחלודה. הוא מתאים לבתים ודירות ישנות בהם הצנרת ישנה. בשונה ממה שאנשים רבים חושבים, מסנן זה לא מתאים להתקנה מתחת לכיור משום שהוא מוביל לסתימות. יש להחליף את המסנן לפי הוראות היצרן כאשר הממוצע עומד על שנה אחת.

מסנן פחם

מסנן פחם מתאים להתקנה רק מתחת לכיור בחלל המטבח. זוכרים שהזכרנו את הנושא של טעמי הלוואי והריחות במי השתיה? זו בדיוק המטרה שלשמה הוא נועד. מסנן זה מפחית את כמות הכלור ומסנן חלקיקים. בדרך כלל מומלץ להחליפו כל חצי שנה עד שנה. בדרך כלל, כשבוחרים להתקין מסנן מכאני, כדאי להתקין מסנן נוסף המגן עליו מפני סתימות.

מסנן בשיטת אוסמוזה הפוכה

מדובר במערכת המתאימה להתקנה מתחת לכיורים ומשלבת גם את המסנן המכאני וגם את מסנן הפחם.  המערכת מכילה גם ממברנה הסופחת מינרלים ומלחים הקיימים במים באופן טבעי ובכך משפר את טעמים של המים.

מערכות טיהור מים הפועלות בשלבים- כדאי להכיר

תהליך טיהור המים מסייע להסיר חומרים, כימיקלים ולכלוך מהמים שלנו. יש שלוש מערכות עיקריות הידועות בשוק בישראל ופועלות בשיטת השלושה שלבים, הארבעה שלבים והחמישה שלבים.

מערכת טיהור מים בשלושה שלבים – שילוב בין סוגי המסננים השונים

בשלב הראשון מסנן מסוג פוליפרופילן מסייע בסינון החלודה, החול והמשקעים. בשלב השני מסנן פחם מפחית את היווצרות הכלור ומשפר את טעמים של המים ובשלב השלישי מונע את האבנית ומשפר את טעם המים.

מערכת טיהור מים בארבעה שלבים

בשלב הראשון מסנן מסוג פוליפרופילן מסייע בסינון החלודה, החול והמשקעים. בשונה מהמסנן הקודם, כאן יש גם מסנן פחם גרגירים ומסנן פחם בלוק הנחשב לעוצמתי יותר- שלב שני ושלישי. בשלב האחרון מסנן קו מסייע למנוע את היווצרות האבנית ולשפר את טעמם של המים.

מערכת טיהור מים בחמישה שלבים

  1. מסנן פוליפרופילן – מסנן חלודה, חול ומשקעים
  2. מסנן פחם גרגירים – מונע כלור
  3. מסנן פחם בלוק – משפר את הטעם ומונע ריחות רעים
  4. מסנן קו – מונע אבנית
  5. מינראליזטור – מעשיר את המים במינרלים

איך בוחרים מסנן מים?

השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא מה הצורך שלכם. האם אתם סובלים מטעם לוואי או ריח של המים, האם האבנית היא זו שמפריעה לכם או החלודה במים? אולי אתם מעוניינים בכל החבילה ואז שווה לכם להשקיע במערכת שלמה לטיהור המים? לפי הצורך ניתן יהיה להתאים  את סוג המסנן הנכון.

מעוניינים בהתאמת מסנן מים ? צוות המומחים של ימית חיטוי מים ישמחו לסייע לכם בהתאמת המערכת המושלמת לצרכים שלכם. צרו איתנו קשר ונשמח לענות לכם על כל שאלה. אנו מחזיקים במסננים המיוצרים על ידי החברות המובילות במערכות סינון וטיהור מים, כולן מאושרות על ידי משרד הבריאות בישראל. דרכנו תוכלו לחסוך זמן יקר ולהוזיל עלויות. זמינות גבוהה, מקצועיות ואמינות.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-9995409

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!