חיידק הליגיונלה

המחירים שלנו הכי טובים שתוכלו למצוא! תבדקו ותגלו!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-9995409

זה שאפשר לחטוף זיהום ממקורות מים זה לא גילוי מרעיש, אבל זה שמקור המים הזה יכול להיות גם בתוך הבית שלכם, זה בהחלט משהו שכדאי לדעת ולפעול בהתאם לו. זיהום מקור מים ביתי יכול להתרחש ממגוון גורמים לרבות גורמים ביולוגיים, גורמים כימיים או גורמים מתכתיים וכל אחד מסוגי הזיהום הללו דורש טיפול אחר על מנת להבטיח את בטיחות המים. בשורות הבאות נתמקד בעיקר באחד מהגורמים הביולוגיים הבולטים ביותר – חיידק הליגיונלה שאחראי על הדבקה במחלת הליגיונרים.

חיידק הליגיונלה – הזיהום הביולוגי

זיהום של מקורות מים ביתיים או ציבוריים יכול להתרחש ממגוון רחב של גורמים ביולוגיים לרבות חיידק הסלמונלה, חיידק הליסטריה, חיידקי אי קולי ועוד. אבל כשמדברים על סיכון משמעותי לבריאות כתוצאה מזיהום במי שתייה, מדברים בעיקר על זיהום שנובע כתוצאה מחדירת חיידק הליגיונלה אל מערכת המים.

המדובר בחיידק סביבתי נפוץ במים, ובמיוחד במים עומדים. מן הסתם, כולנו שמענו בנקודה כזאת או אחרת של חיינו שאסור לשתות ממים עומדים וגם כאשר מאוד צמאים בלב המדבר, חשוב לוודא שהמים שמהם אנו רוצים לשתות הם מים זורמים וחיים ולא מים שעמדו זמן רב. אחד ההסברים שעומדים מאחורי זה הוא בדיוק קיומו של חיידק הליגיונלה. חיידק זה הוא הגורם למחלת הליגיונרים, מחלת ריאות קשה שפוגעת בעיקר בקשישים וחולים במחלות כרוניות, בעיקרן זיהומיות ובעיקרן נשימתיות.

חיידק הליגיונלה באזור מים חמים

כל מה שהליגיונלה זקוק לו הוא קיומו של כר התרבות בצורת מים עומדים חמים או חמימים. נוכחות של משקעים ובמיוחד אבנית, יכולה לסייע לו מאוד בהתרבותו. אם ברגע זה עולות בראשכם מספר אפשרויות כמו בר המים על שיש המטבח או הקומקום החשמלי שלכם, אתם לחלוטין לא טועים, אלא שמעבר לכך, גם ההסקה הביתית יכולה להוות כר גידול מושלם לחיידק הליגיונלה וכך גם דוד השמש חשוב לבצע חיטוי צנרת מים פעם בשנה למניעת הצטברות החיידק.

מן הסתם אתם יכולים לטעון שאין כל סיכון מכיוון ההסקה או דוד השמש, מכיוון שאתם גם כך לא שותים את המים המגיעים ממקורות אלה, אלא שהידבקות במחלת הליגיונרים מתרחשת כתוצאה מחדירת החיידק אל גופני באמצעות תרסיס מים דרך מערכת הנשימה, ולא באמצעות שתיית המים. זאת אומרת, שגם אם במים ישנה נוכחות של החיידק, שתיית המים לא תוביל להידבקות במחלה, אבל נשימת רסס טיפות של המים, דווקא כן. בתנאים אלה, גם רסס של מים חמימים במקלחת, או רסס של מים מהברז הזעיר על רדיאטור ההסקה, יכולים להוביל להידבקות במחלה.

אז מה עושים בדיקת להמצאות חיידק הליגיונלה?

כדי להימנע ממצב של הידבקות במחלת הליגיונרים חשוב לתחזק את מערכת המים בצורה נכונה, ולהימנע ממצבים שיכולים להוות כר גידול מושלם לחיידק הליגיונלה. כך למשל, הסקה שאינה פעילה או שפעילה בטמפרטורות גבוהות יכולות להוות כר נפלא להתרבות החיידק. כך גם דוד השמש במהלך עונת הסתיו, החורף והאביב, במידה ולא מפעילים אותו כדוד חשמל. קומקום חשמלי יכול אף הוא להפוך למלכודת הליגיונלה, לפחות בפרק הזמן שבו מפעילים את הקומקום אחרי זמן רב שלא פעל כאשר בתוכו מים עומדים ועד לרגע בו המים רותחים באופן שמחסל כל נוכחות בקטריאלית. בפרק הזמן הזה נוצר גם רסס רב שיכול להוביל להדבקה.

חיידק הליגיונלה

כדי להימנע מכל מגע עם החיידק, חשוב למנוע כאמור מצבים של מים עומדים בטמפרטורות חמימות, ואם קיים חשד של זיהום במערכת המים, יש להזמין שירות של חיטוי מערכת המים כולה. איש מקצוע המתמחה בתחום זה ידע לבצע פרוצדורה מקיפה שתכלול את כל מנגנוני המים בבית ותבטיח שלא קיים סיכון כלשהו לנוכחות חיידק הליגיונלה.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-9995409

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!