קורס חיטוי מאגרי מים

חיטוי מאגרי מים נשמע כמו תהליך פשוט למדי. חומר חיטוי, קצת מים, שטיפה סופית והמאגר מחוטא. בפועל, מדובר במקצוע לכל דבר ועניין, מקצוע שדורש ידע מקצועי והיכרות עם כלל החומרים, הטכניקות ותהליכי החיטוי המתאימים למערכות המים השונות. את המידע הזה יש לרכוש בצורה רשמית במסגרת קורס חיטוי מאגרי מים על מנת לקבל את ההסמכה הנדרשת לכך ממשרד הבריאות.

מה הם הנושאים הנלמדים במסגרת קורס חיטוי מאגרי מים?

כאמור, תהליך החיטוי של מאגרי מים הוא תהליך מקצועי, שכולל מספר שלבים ודורש ידע מקצועי לצורך התאמת תהליך החיטוי למערכת המים הספציפית. כך למשל, חיטוי של מערכת המבוססת על רכיבי נירוסטה יכול להתבצע באמצעות חומרי חיטוי וטכניקות שאותן לא ניתן ליישם במערכת מים המבוססת על פולימר או פלסטיק. כמו כן, ישנם חומרי חיטוי שבהם לא ניתן לעשות שימוש למשל לצורך חיטוי מכלי מים במפעל מזון, אך בהחלט ניתנים ליישום במאגרי מים חקלאיים. בדיוק את הידע הזה מיועד קורס חיטוי מאגרי מים להעביר לסטודנטים על מנת להסמיך אותם לתפקיד.

בהתאם לכך, במסגרת קורס חיטוי מאגרי מים נלמדים שורה של נושאים שהמרכזיים בהם כוללים:

  • סוגים שונים של מערכות מים
  • הרכב המים והסכנות בהם
  • סוגי מזהמים, משקעים ומזיקים במים
  • חומרי גלם לייצור מאגרי מים – מאפיינים פיזיים ורגישויות
  • סוגי חומרי חיטוי והמאפיינים של כל אחד
  • טכניקות חיטוי ותהליכי חיטוי
  • בדיקת מערכות מים לווידוא שלמות ותקינות

אלו הם כאמור הנושאים המרכזיים הנלמדים במסגרת קורס חיטוי מאגרי מים, ואשר מיועדים להעניק לסטודנטים את ההסמכה הנדרשת להתמודדות עם תהליכי חיטוי של כל סוגי מערכות המים על פי הוראות ותנאי משרד הבריאות.

מהם תנאי הקבלה לקורס?

קורס חיטוי מאגרי מים,הכולל לימוד חיטוי מים לטופס 4 הוא קורס שפתוח לכלל הציבור וכל אדם שהשלים 12 שנות לימוד יכול להתקבל ללמוד בו. ככלל, לא מדובר בקורס מורכב מדי ולא נדרשת מתמטיקה גבוהה או אנגלית ברמת שפת אם, על כן כל אדם שאוהב עבודה טכנית ויש לו חוש טכני, יכול מאוד להצליח בקורס ובהמשך הדרך גם במקצוע.

היכן ניתן לעבוד לאחר השלמת הקורס?

בוגרי קורס חיטוי מאגרי מים יכולים להשתלב באינספור מקומות עבודה המספקים שירותים טכניים לתעשייה ולחקלאות, ואף לפתוח עסק עצמאי המספק שירותי חיטוי מאגרי מים. במסגרת הקורס לומדים הבוגרים את תהליכי החיטוי המתאימים לכל סוגי מערכות המים, ויכולים להשתלב גם במקום עבודה קבוע שאחראי למשל על ניקיון מאגרי המים של רשות המים הישראלית.

אם יש לכם חוש טכני ואתם מחפשים מקצוע טכני שיכול לפרנס אתכם היטב, קורס חיטוי מאגרי מים יכול לסלול עבורכם את הנתיב למקצוע כזה בדיוק. עם שלל תחומים ותעשיות בהם נעשה שימוש תדיר במים ובמאגרי מים, זהו בהחלט כיוון שכדאי לפנות אליו גם מקצועית וגם כלכלית.

קורס חיטוי מאגרי מים

מרקיזה חשמלית

מרקיזה חשמלית אין ספק שמרקיזה חשמלית שייכת לפתרונות ההצללה הכי טובים שמיוצרים ומוצעים למכירה היום. שליחה קודם כל ברמת ההפעלה הפשוטה והנוחה

התקשרו עכשיו