טיהור מים

המחירים שלנו הכי טובים שתוכלו למצוא! תבדקו ותגלו!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-9995409

טיהור מים הוא תהליך המבוצע בהגדרה על מים שמכילים בתוכם גורם מזהם כלשהו. תהליך הטיהור מיועד להסיר מהמים חומרים שונים, כימיקלים שונים, מצבורי חיידקים או מזהמים מכל סוג שהוא, וזאת במטרה לטהר את המים לרמה מסוימת בהתאם לשימוש הנדרש במים. כיצד מבוצע תהליך הטיהור, לאילו מטרות הוא משמש ומי מבצע אותו? על כך בשורות הבאות.

לאילו מטרות מבוצע טיהור של מים?

טיהור מים יכול להתבצע למגוון רחב מאוד של מטרות ובמגוון רמות ואמצעים. רק כדי להמחיש את טווח המטרות האפשריות אפשר לספר מצד אחד על מטהרי המים הביתיים המיועדים לקחת את זרם המים הביתי שמגיע אלינו ממאגר המים העירוני ולטהר אותם לרמת טוהר גבוהה עוד יותר, ומצד שני על מרכזים תעשייתיים לטיהור מי שפכים והפיכתם למי קולחין שניתן להשקות איתם שדות חקלאיים. בכל המקרים הללו שבהם מתבצעים תהליכים לטיהור המים ושיפור האיכות שלהם, ישנם שלושה פרמטרים שמהווים את שיקולי המפתח בתהליך הטיהור: נקודת הפתיחה של איכות המים, רמת הטיהור הסופית הנדרשת והשימוש הנדרש במים לאחר טיהורם. כל תהליך טיהור נקבע ומבוצע בהתאם לשלושת הפרמטרים הללו.

כיצד מבוצע תהליך טיהור מים?

כאמור, תהליך הטיהור מבוצע בהתאם לשלושת הפרמטרים שמנינו לעיל. כך למשל, אם אנחנו מעוניינים לטהר מי שופכין, יהיה עלינו להעביר את המים בתהליכים ארוכים של הסרת חומרים מזהמים שמהווים חלק ניכר מתערובת המים המקורית. לעומת זאת, כאשר אנו מטהרים את המים שיוצאים מברז המטבח בבית רק כדי לשפר את טעמם ואיכותם, ניתן להשתמש בסנן בודד אחד. מספר השלבים בתהליך הטיהור ועומק הטיהור שמבוצע, נקבעים לא רק על פי רמת הטוהר הנדרשת בתום התהליך אלא גם על פי מידת הסיכון שנוצרת למשתמשים במים המטוהרים, במידה ולא הושגה רמת הטוהר הנדרשת. לאף אחד לא יקרה דבר אם סנן המים בבר המים לא עושה את פעולתו נאמנה, אבל אם מי השופכין לא יטוהרו כנדרש וישמשו להשקיית תוצרת חקלאית, יכולות להיות לכך משמעויות נרחבות וקשות, ולכן תהליך הטיהור של מי שופכין הוא תהליך מורכב ויסודי הרבה יותר.

במסגרת התהליך של טיהור מים נעשה שימוש במספר אלמנטים המיועדים להשיג את מידת הטוהר הנדרש, ובכלל זה אלמנטים מכאניים כמו הזרמת מים, ערבוב וערבול מים, חימום מים, הרתחת מים, הזרמת מים דרך סננים וכן הלאה. כמו כן, בתהליכי טיהור רבים נעשה שימוש גם בחומרי חיטוי שמשחקים תפקיד חשוב תהליך הטיהור. כך למשל, שימוש בכלור או באוזון המיועדים לחסל מזהמים חיידקיים, או שימוש באלמנטים ביולוגיים שמיועדים לפרק שומנים, מתכות במים וכן הלאה. אורך התהליך, עומק התהליך ומורכבות התהליך תלויים כמובן באיכות המים בנקודת הפתיחה, במטרת הטיהור וברמת הטוהר הנדרשת בתום התהליך.

מי מבצע טיהור מים?

ברחבי הארץ והעולם בכלל, ישנם מרכזי טיהור שאחראים בדרך כלל על משימות ספציפיות וקבועות באזורים שונים. כך למשל, השפדן שאחראי על טיהור מי השפכים של אזור גוש דן. יחד עם זאת, טיהור מים יכול להתבצע גם כשירות המסופק על פי דרישה. במקרה כזה, יש לאתר מומחים בתחום של חיטוי מאגרי מים, חיטוי צנרת מים, חיטוי מים וכן טיהור מים. המדובר באנשי מקצוע בעלי ידע מקצועי נרחב, בעלי התמחות בתחום וכמובן בעלי הסמכה ורישוי מתאימים מטעם הרגולטור.

מתוך כלל אנשי המקצוע המציעים את השירות, עליכם לבחור את אנשי המקצוע המתמחים בתחום הספציפי שבו נדרש הטיהור. כך למשל, אם אתם מחפשים גורם שיבצע עבורכם טיהור של מים המשמשים לייצור משקאות במפעל מזון, לטיהור מים במאגר המים בבניין משותף פנו לחברה המתמחה גם בעבודות חיטוי מאגרי מים עליכם להקפיד על כך שאתם שוכרים איש מקצוע המכיר את התחום, את התקנות, את הכללים ואת הסטנדרטים הנדרשים בתחום זה. אם אתם מחפשים איש מקצוע שיבצע עבורכם את משימת הטיהור עבור הצנרת הביתית שסבלה לאחרונה מחדירת גורם מזהם, עליכם לוודא שאתם מוצאים איש מקצוע המתמחה בתחום זה ספציפית. ככלל, ככל שרמת הסיכון שנובעת מהשימוש במים במידה ואלו לא מטוהרים כנדרש, היא גבוהה יותר, כך אתם רוצים יותר להקפיד על איש המקצוע שאותו אתם בוחרים לטובת המשימה.

טיהור מים

מדוע לא לבצע את הטיהור באופן עצמאי?

כפי שאמרנו קודם לכן, ככל שרמת הסיכון הנובעת מהשימוש במים היא גבוהה יותר, כך חשוב יותר להזמין איש מקצוע מוסמך ומורשה לביצוע טיהור מים כמו גם חיטוי צנרת מים. מן הסתם, מתוך כלל אנשי המקצוע הפעילים בתחום זה אתם עצמכם כנראה הכי פחות מקצועיים מכולם, שכן זהו כלל לא תחום העיסוק שלכם. על כן, במידה ואתם רוצים להבטיח את בריאותם של המשתמשים במים המטוהרים, אתם רוצים להקפיד מאוד על הרמה המקצועית וההסמכה של איש המקצוע שיבצע את המשימה. במידה ואתם רוצים לטהר את מי המקלחת או מי מכונת הכביסה בכדי להשתמש בהם לצורך השקיית הגינה, ייתכן שאת התהליך הפשוט הזה תוכלו לבצע בעצמכם, שכן אין בכך כל סיכון למשתמשים במים המטוהרים בסוף התהליך.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-9995409

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!