טיב המים

אם טיב המים בישראל הוא כל כך גבוה על פי כל סטנדרט מערבי, מדוע כל כך הרבה ישראלים בוחרים לקניות שישיות של מים מינרליים ועוד יותר מדוע הם מתעקשים לחבר בר מים שיסנן עבורם את כל המים שהם שותים? האם איכות המים בישראל היא לא באמת כזאת טובה ולכן מחייבת שימוש באביזרים כאלה? ובכן, אפשר כבר עכשיו לרמוז שמדובר בעיקר בעניינים של טעם וריח, ובשורות הבאות גם נרחיב בעניין.

מהי רמת איכות המים וטיב המים בישראל?

באומרנו איכות המים למה אנחנו מתכוונים? אם אנחנו מתכוונים לנושא של בטיחות השימוש במים, להיעדר זיהומים במים, להיעדר מתכות במים, להיעדר גרגרי חול ואבק במים, להיעדר זיהומים בקטריאליים במים ולהיעדר חומרים כימיים שיכולים להשפיע על בריאות המשתמשים במים, הרי שאיכות המים בישראל היא אכן גבוהה. יחד עם זאת, אם אנחנו מתייחסים גם לנושא הטעם, יש רבים שיגידו שאיכות המים היא אולי טובה אבל לא מספיק טובה. למעשה, נושא הטעם הוא הנושא המרכזי שמניע ישראלים רבים להרכיב בר מים במטבח שלהם על מנת לשפר את טיב המים שהם שותים ,חיטוי צנרת משפר משמעותית את איכות המים.

כיצד יכול בר מים ביתי לשפר את טיב המים לשתייה?

ככלל, טעמם של המים נקבע על פי מספר פרמטרים ובראשם ההרכב הכימי וההרכב הבקטריאלי של המים. נוכחות של חיידקים יכולה להשפיע מאוד על טעמם של הבית, אבל בעיקר משפיעה על המים נוכחותם של חומרי חיטוי כמו כלור או אוזון המשולבים במים, גרגרי חול ואבק, שבבי מתכות זעירים ופשוט חלקיקים זעירים שמזהמים את המים. כל אלה אינם מזיקים לבריאות, לבטח לא בטווח הקצר, אך יכולים להשפיע מאוד על הטעם.

בר מים הוא מכשיר שהופך את כל הנושא של השימוש במים לנוח יותר, אך גם מסייע בשיפור טיב המים שאותם אנו שותים. הוא עושה זאת באמצעות שני מרכיבי מפתח. המרכיב הראשון הוא סנן פחם פעיל שאחראי להסיר את כל הרכיבים הכימיים שעלולים להשפיע על טעמם של המים. המרכיב השני הוא מנורת אולטרה סגול שאחראית על חיסול כל נוכחות בקטריאלית במים.

כיצד עובדים סנן המים והמנורה האולטרה סגולה לשיפור טיב המים?

סנן המים בבר מים ביתי הוא מרכיב מפתח בשיפור טיב המים כמו כן חשוב מאוד לבצע חיטוי צנרת מים כמו גם חיטוי מאגרי מים . סנן זה מכיל בתוכו כמות גדולה של גרגרי פחם פעיל שהמאפיין המרכזי שלהם הוא שטח הפנים של כל גרגיר וגרגיר. אם נניח גרגר פחם פעיל מתחת למיקרוסקופ נגלה שהוא ממש לא חלק וישנן אינספור מחילות וגבשושיות על פני שטח הגרגר. הטופוגרפיה הזאת של הגרגר מאפשרת לרכיבים כימיים בתוך זרם המים להיתפס בגרגר תוך שהמים עצמם ממשיכים לזרום הלאה. בצורה זו, כל המזהמים הכימיים נותרים בתוך סנן הפחם בעוד המים היוצאים ממנו הם נקיים וטהורים הרבה יותר.

נורת אולטרה סגולה לשיפור טיב המים

נורת האולטרה סגול עובדת בצורה פשוטה מאוד הנשענת על העובדה שחיידקים פשוט אינם שורדים בתנאי אולטרה סגול. בתוך מנגנון הזרימה של המים בתוך בר המים, ישנו מקטע אחד שבו המים זורמים בצינור שקוף שבצמוד אליו קורנת נורה אולטרה סגול. האור האולטרה סגול קורן על המים הזורמים בצינור השקוף הסמוך ומחסלים כל חיידק שנחשף לקרינה זו. בצורה זו המים שמגיעים אל פתח ברז בר המים הם מים טהורים הרבה יותר גם מבחינה כימית וגם מבחינה בקטריאלית.

טעמם של המים היא, אם כן, הסיבה המרכזית שבגינה אנשים רבים בוחרים להשתמש בבר מים המסנן את מי הברז, על אף שאין כל בעיה עם טיב המים בישראל ברמה הבטיחותית.

טיב המים

טיב מי שתייה

מערכת סינון מים

אין ספק שאחד הדברים החשובים ביותר לגוף האדם הם מים בריאים ואיכותיים לשתייה. כיום בשוק המים ישנם אין ספור פתרונות של מערכת

מסנן מים ראשי

כשמשפחה או בית עסק בוחרים להתקין מסנן מים ראשי הם קודם כל חושבים על כך שהם מעוניינים לשתות ולעשות שימוש במים איכותיים

איך להתקין מטהר מים?

בשוק קיימים מספר סוגים של מסנני ומטהרי מים. חלקם מיועד להתקנה מחוץ לדירה או לבית, וחלקם מיועד להתקנה בתוך הבית – מתחת

התקשרו עכשיו