חיטוי קורונה

המחירים שלנו הכי טובים שתוכלו למצוא! תבדקו ותגלו!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

לרגע קט זה היה נראה כאילו הקורונה עזבה אותנו והצלחנו להתגבר על המגפה המזיקה הזאת. אלא שהקורונה לא עזבה לשום מקום והיא עודנה מסתובבת בינינו עם מספרים הולכים ועולים של נדבקים וחולים. לאורך תקופת הקורונה, לבטח ראיתם לא מעט את המראה של אנשי מקצוע המבצעים חיטוי קורונה בבתי עסק, במבני ציבור ובמרחב הציבורי בכלל. למה בכלל צריך לעשות חיטוי קורונה? מתי יש לבצע את החיטוי ומתי אין צורך בכך? האם החיטוי אכן משמיד את הנגיף? האם אפשר לבצע את החיטוי גם בבתים פרטיים? האם החיטוי יכול לגרום נזק לסחורה או לפריטים בהם נוגע הריסוס? מי מבצע חיטוי קורונה וכמה זה עולה? כל מה שרציתם לדעת על חיטוי קורונה, ממש כאן בשורות הבאות.

מה זה חיטוי קורונה ועד כמה זה באמת עובד?

ובכן, חיטוי היא פעולה שייעודה הוא השמדה של גורמים מיקרוסקופיים מזיקים כמו חיידקים או נגיפים. החיטוי מבוצע באופן שגרתי בבתי חולים, מרפאות וטרינריות ואפילו במספרות, מטבחים ציבוריים וכדומה, הכל במטרה להבטיח את בטיחות השימוש באמצעים המיושמים בתהליכי העבודה שבמסגרתם עלול להיגרם נזק בגין אותם גורמים מיקרוסקופיים מזיקים. חיטוי קורונה הוא חיטוי שמבוצע על מנת לחסל את נגיף הקורונה במרחב המחוטא, אם כי חשוב להבין שתהליך החיטוי הוא תהליך כללי שלמעשה מחטא את המקום לחלוטין ומשמיד את כל החיידקים והנגיפים בו, ובכלל זה גם את נגיף הקורונה.

לגבי שאלת ההצלחה של החיטוי כנגד נגיף הקורונה, הרי שמדובר בטיפול יעיל מאוד, אם כי כמו כל דבר בחיים, גם בחיטוי זה אי אפשר להבטיח הצלחה של מאה אחוז. יחד עם זאת, כפי שנסביר להלן, כל נגיף שהשמדתם במרחב מסוים, יכול להפחית משמעותית את הסיכון להידבקות באותו מרחב. במסגרת חיטוי קורונה טיפוסי תוכלו להשמיד קרוב למאה אחוז מהנגיפים והחיידקים במרחב, מה שהופך את סכנת ההידבקות לזניחה וכמעט בלתי קיימת.

למה צריך חיטוי קורונה?

נגיף הקורונה הוא נגיף שמתפשט בצורה טיפתית, כלומר הוא אינו עובר באוויר, אלא באמצעות נוזלים. הנגיף נפלט מגופו של נשא קורונה כשהוא "עטוף" בנוזל כמו רוק, נזלת או אפילו רסיסי לחות המשתחררים מגופנו בתהליך הנורמלי של הנשימה. הנגיף "נוחת" היכן שהוא נוחת ושם הוא יכול לשרוד לעוד פרק זמן מסוים בהתאם לחומר עליו "נחת". כך למשל, על ברזל ישרוד הנגיף למספר שעות בלבד, אבל על פלסטיק יוכל לשרוד למשך מספר ימים. המשמעות היא שאם למשל ישנה חנות בה ביקר נשא קורונה, סביר להניח שבמסגרת הנשימה הטבעית שלו, שלא לומר אם התעטש או השתעל במהלך הביקור בחנות, הרי שאותו נשא פיזר לא מעט נגיפים ברחבי החנות, מה שהופך את החנות לכר פורייה להדבקות עבור לקוחות נוספים שמבקרים בה. במקרה כזה, חשוב להבטיח שכל המשטחים בחנות מחוטאים בצורה יסודית כך שמגע עימם לא יסכן את הלקוחות בהידבקות בנגיף. דברים אלה נכונים כמובן לכל מרחב, לרבות חנויות, משרדים, מפעלים, מבני ציבור, מרחב ציבורי ואפילו בתים פרטיים.

מתי נכון וצריך לבצע חיטוי קורונה ומתי זה מיותר?

זה בסדר שאתם חוששים מהקורונה וזה בסדר שאתם מבקשים ליצור סביבכם את הסביבה הנקייה והסטרילית ביותר, אבל חיטוי קורונה אינו נדרש היכן שהוא לא נדרש ולא צריך לבצע חיטוי כזה אם אין סיבה טובה לכך. ככלל, חיטוי קורונה צריך להתבצע בכל מרחב בו ידוע או קיים חשד כי ביקר אדם נשא קורונה וכי עצם הנוכחות שלו במקום עלולה לסכן אנשים אחרים, בין שמדובר באנשים שצפויים לבקר במקום בימים שלאחר מכן ובין שמדובר באנשים שצפויים ליצור מגע עם פריטים שהיו באותו מקום בזמן ביקור הנשא. כך למשל, אם יש לכם חנות בה ביקר נשא קורונה, אתם רוצים לבצע חיטוי. אותו הדבר במקרה שיש לכם מחסן מלאי שבו ביקר נשא קורונה, וקיים חשש כי אנשים שיגעו בפריטי המלאי שיופצו מאותו מחסן, יידבקו מהנגיף. דברים אלה נכונים גם לבתים פרטיים, משרדים, מסעדות, בתי מלון ולמעשה כל מרחב שבו שהה נשא קורונה. אם זה לא המקרה, אתם לא צריכים לבצע חיטוי קורונה ולחיטוי כזה גם לא יהיה כל ערך.

אחרי שאמרנו את זה, הרשויות הציבוריות נעזרות באופציית החיטוי גם כאופציית מנע, כלומר למנוע את האפשרות של התפזרות הנגיף במרחב מסוים. במסגרת זו, עלולה רשות ציבורית כלשהי לבצע חיטוי קורונה במרחב מסוים כמו מרכז מסחרי, קניון, בניין משרדים, רחוב סואן וכן הלאה, אף אם לא ידוע על נשא קורונה ספציפי שביקר במקום. הדעות לגבי יעילות חיטוי מנע זה הן חלוקות, אך זוהי החלטה של הרשויות הציבוריות בכפוף לשיקולי עלות תועלת שלהן. מה שכן צריך לזכור הוא, שגם אם כבר עשיתם חיטוי קורונה במרחב מסוים, אם לאחר החיטוי שוב ביקר במקום נשא קורונה, הרי שיש לבצע שוב את החיטוי ולחיטוי הקודם אין שום משמעות בקבלת ההחלטה.

איך מבוצע חיטוי קורונה?

המטרה של כל תהליך חיטוי היא כאמור, חיסול מקיף ויסודי של כל החיידקים והנגיפים במרחב המחוטא. הבעיה היא שאין לנו יכולת לראות את אותם נגיפים ולהבין בדיוק היכן עלינו לבצע את החיטוי באופן ממוקד. בהתאם לכך, החיטוי מבוצע במסגרת תהליך חיטוי מרחבי, קרי חיטוי של כל המרחב החשוד כנגוע קורונה. בכדי להשיג את החיטוי הנרחב ביותר ובכדי להגביר את ההסתברות שכל נגיף שנמצא במרחב, לא משנה היכן, יספוג מנה הגונה של חומר חיטוי ויחוסל, מבוצע חיטוי קורונה באמצעות טכניקת הרסס.

אל המקום מגיעים אנשי המקצוע שאחראים על ביצוע החיטוי, כשהם מוגנים מכף רגל ועד ראש. לכל איש מקצוע ישנו מכל גדול, מלא בחומר חיטוי, ממנו יוצא צינור גמיש עם פייה צרה המאפשרת לשחרר את הנוזל אל המרחב בצורת רסס. בצורה זו, עוברים אנשי המקצוע בכל המרחב ופשוט מפזרים ענני רסס של חומר החיטוי כך שהרסס יגיע לכל מקום ולכל פינה במרחב, גם אל הפינות הנסתרות בהן עלול להימצא נגיף קורונה. האימפקט הוא כמובן מיידי ואין צורך להמתין להשפעת החיטוי לאחר ביצועו.

מדוע חשוב לבצע חיטוי קורונה במרחבים מסחריים?

ביצוע חיטוי קורונה הוא חשוב בכל מקרה בו ידוע כי במרחב המיועד לעבור חיטוי ביקר נשא קורונה. יחד עם זאת, במקרה של מרחבים מסחריים, לחיטוי הקורונה ישנה משמעות שהיא לא רק בריאותית, אלא גם מסחרית. כדי להבין את המשמעות, דמיינו חנות מסוימת שבה נתגלה חולה קורונה. במקרה כזה ומסיבות ברורות, השמועות יצמיחו לעצמן כנפיים ויתפשטו באזור כמו אש בשדה קוצים. אותה חנות, אם בעליה לא ידאג לחטא את כל המרחב שלה, עלולה לסבול מנטישה המונית של הציבור, שפשוט ידיר את רגליו מן המקום בכדי לא לקחת את הסיכון להידבק בנגיף. ואם אכן, לאחר ביקור של נשא אחד, יתחילו לצוץ עוד ועוד מקרים של אנשים שנדבקו בקורונה באותה חנות, הרי שאותה חנות כבר יכולה לעמוד בפני סכנת סגירה לצמיתות, ולא משנה עד כמה היא הצליחה לפני הקורונה.

חיטוי קורונה בבית זה עניין סובייקטיבי, וכל אחד יכול להחליט בעצמו עד כמה זה חשוב לו. אבל כאשר מדובר במרחב מסחרי או במרחב שמשרת את הציבור בכלל, חשוב לקחת בחשבון לא רק את ההשלכות הבריאותיות של אי ביצוע חיטוי, אלא גם את ההשלכות המסחריות והכלכליות של החלטה כזאת. על כן, ההמלצה היא ברורה – אם בעסק שלכם ביקר נשא קורונה, או אפילו אם קיים חשש כזה או שמועה כזאת, בצעו חיטוי קורונה ודאגו לפרסם את דבר החיטוי בציבור על מנת לאפשר לציבור לחזור אל שעריכם בצורה בטוחה וללא כל חשש.

מי עושה חיטוי קורונה?

חיטוי קורונה, על אף הקונוטציה הבריאותית שלו, הוא שירות המסופק על ידי חברות כמו חברות הדברה, המתמחות בסילוק מזיקים למיניהם באמצעות תהליכי רסס של הדברה או חיטוי. מן הסתם, עם התפרצות מגפת הקורונה, החלו יותר ויותר חברות הדברה לרכוש את היכולות הנדרשות על מנת להציע את השירות של חיטוי קורונה וזה לגמרי לגיטימי ובסדר. יחד עם זאת, בבחירת גורם מקצועי לביצוע חיטוי קורונה, חשוב לוודא שמדובר בחברה מקצועית עם ניסיון בתחום החיטוי בכלל. הדברה מבוססת גם היא על פיזור רסס של חומר הדברה, אבל מידת היסודיות וטכניקת פיזור החומר הן שונות לחלוטין בין שירות הדברה ושירות חיטוי. לכן, הזמנת שירות חיטוי קורונה מחברת הדברה זה בסדר גמור, אבל אתם רוצים לפחות לוודא שמדובר בחברת הדברה מקצועית ובעלת מוניטין, שמבינה את האופן בו יש לבצע את החיטוי ומבינה שחיטוי זה ממש לא הדברה. כמו כן, תוכלו להזמין את השירות מחברות המתמחות בחיטוי של מרחבים, ואשר סיפקו את השירות עוד הרבה לפני שהתפרצה מגפת הקורונה.

כמה עולה חיטוי קורונה?

שירות חיטוי קורונה הוא שירות המוצע על בסיס שני מודלים של תמחור: מודל פיקס ומודל לפי מ"ר. ככלל, מחיר המינימום לביצוע חיטוי קורונה הוא 3 שקלים למ"ר. יחד עם זאת, אם אתם רוצים להיות על הצד הבטוח, מעבר לבדיקת המקצועיות והיכולות של הגורם המקצועי שאותו אתם בוחנים, כדאי להתמקד בחברות שמתמחרות את השירות באזור של 5 שקלים למ"ר. מדוע? ובכן, ישנן חברות הדברה שמציעות שירות חיטוי קורונה גם בשקל למ"ר. תמחור נמוך זה מעיד יותר מכל על כך שאותה חברת הדברה לא מבינה את המשמעות של פעולת החיטוי ואינה מבינה את היסודיות וההקפדה הנדרשות בתהליך חיטוי ועל כן מרשה לעצמה לתמחר את השירות במחיר כל כך נמוך. מצד שני, זה שהחברה גובה 5 שקלים למ"ר, לא אומר שהיא כן מבינה זאת. על כן, כלל אצבע הוא לא להזמין את השירות מחברה שמתמחרת בפחות מאשר 3-4 שקלים למ"ר ולא להזמין את השירות לפני שבדקתם את היכולות של החברה ואת המוניטין שלה בתחום, עד כמה שניתן.

מודל הפיקס הוא מודל בו מתחייבת החברה למחיר קבוע למבנה בהתאם לסוג המבנה: חנות, מחסן, דירת שלושה/ ארבעה/ חמישה חדרים וכן הלאה. בדרך כלל, מדובר במחיר מינימום שמכסה את מרבית המבנים בכל קטגוריה, אם כי המחיר תמיד יהיה תלוי בשטח במ"ר, ובמידה ותהיה חריגה משמעותית מהשטח הממוצע, תיגבה תוספת עבור אותם מטרים רבועים עודפים. כאמור, בהזמנת שירות חיטוי קורונה אתם ממש לא רוצים לקבל את ההחלטה שלכם על בסיס מחיר בלבד, אלא יותר על בסיס מוניטין, יכולות וניסיון ורק לאחר שווידאתם את אלה, תוכלו גם לבצע סינון והשוואת מחירים בין הגורמים המקצועיים השונים בכדי להזמין את השירות מהגורם המקצועי שמציע לכם חיטוי סופר מקצועי ואפקטיבי, במחיר הוגן.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-9995409

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!