תפריט

חיטוי מאגרי מים בבניין

 

אחד המקרים הקלאסיים של מאגר מים בבניין הוא מאגר מים המשמש את דיירי הבניין בשעת חירום. מאגר כזה אפשר למצוא בעיקר בבניינים הממוקמים לאורך קווי עימות, אך לא רק. כמו כן, אלו הם לא מאגרי המים היחידים שאפשר למצוא בבניינים משותפים, ולמעשה גם דודי שמש הם מאגרים כאלה. מאגרים נוספים יכולים להיות מאגרים להסקה, ללחץ מים לקומות הגבוהות, להשקיה וכדומה. בכל מקרה, הן כאשר מתגלה זיהום במאגרים אלה והן באופן שוטף, חשוב לבצע חיטוי של המאגרים השונים ואת זה ניתן לעשות באמצעות שירות חיטוי מאגרי מים בבניין.

 

מהו חיטוי מאגרי מים בבניין?

בניינים הם מבנים שבהם יכולים להיות ממוקמות מספר יחידות דיור שכל אחת מהן מתנהלת בנפרד, ואין קשר בין היחידות השונות. יחד עם זאת, בבניינים גדולים, נמצא בדרך כלל גם מערכות משותפות המשרתות את כלל יחידות הדיור, ובהן גם מערכות מים שכוללות מאגרי מים. כך למשל, מערכת ההסקה, מערכת מים לשעת חירום או מערכת מים ליצירת לחץ גבוה לקומות הגבוהות. במקרים אלה, חשוב מאוד להבטיח את איכות המים במערכת, ובכלל זה לוודא שהמים העומדים במאגרים אינם מזוהמים.

דברים אלה נכונים באופן שגרתי ונכונים שבעתיים כאשר קיים חשש לזיהום המים, או לאחר שנתגלה זיהום, וקיים חשש לשקיעתו במאגרי המים, על אף שבברזים כבר זורמים מים איכותיים. חיטוי מאגרי מים בבניין הוא שירות המוצע לבנייני מגורים, בנייני משרדים ובניינים אחרים, במסגרתו מבוצע חיטוי שגרתי של מאגרי המים על מנת לשמור על בטיחות השימוש במים באופן שוטף, וכן מסופק שירות חירום לאחר גילוי זיהום במים או בעקבות חשש לזיהום כזה.

 

מי מבצע חיטוי מאגרי מים בבניין?

חיטוי מאגרי מים בבניין הוא שירות המוצע על ידי חברות מים ועל ידי אנשי מקצוע בעלי הסמכה ייעודית לחיטוי מאגרי מים. חיטוי זה הוא תהליך המורכב ממספר שלבים, ודורש ידע מקצועי על מנת להבטיח שהמים יהיו באיכות המתאימה, וכי המאגר נמצא במצב תקין שימנע היווצרות של זיהום בעתיד. כך למשל, במסגרת התהליך יש לבדוק את המאגר ואת מצב הדפנות הפנימיות שלו, לבצע איטום בנקודות מהן עלול לחדור זיהום למאגר ולנקות את הדפנות עם מברשות בעלות סיבים קשיחים.

מרכיב חשוב בתהליך של חיטוי מאגרי מים בבניין הוא יישום חומר החיטוי, ובהיבט זה חשוב לוודא שנעשה שימוש בחומר החיטוי המתאים ובמינון המתאים על פי מאפייני המערכת וסוג הזיהום. לבסוף, יש לבצע שטיפה יסודית של המערכת והמאגרים על מנת לוודא שלא נותרו  שאריות זיהום וחומר חיטוי.

 

אם אתם מתגוררים בבניין משותף ומתעורר אצלכם חשש להיווצרות זיהום באחד ממאגרי המים בבניין, חשוב להזמין איש מקצוע מוסמך המציע את השירות של חיטוי מאגרי מים בבניין, ולהבטיח את בטיחות השימוש במים על ידי דיירי הבניין.

חיטוי מאגרי מים בבניין

More to explorer

טיב המים

שליחה אם טיב המים בישראל הוא כל כך גבוה על פי כל סטנדרט מערבי, מדוע כל כך הרבה ישראלים בוחרים לקניות שישיות

ניקוי וחיטוי מאגרי מים

שליחה מילא מאגרי מים במפעלי מזון ומשקאות, אבל מתי נדרש תהליך של ניקוי וחיטוי מאגרי מים בבנייני מגורים? האם בכלל ישנם מאגרי

עופרת במים

שליחה האם עופרת במים הוא מצב תקין וסביר? האם ישנה רמה מסוימת של עופרת שאותה אנחנו יכולים לסבול במים? איך יודעים מהי

כתיבת תגובה