חיטוי מאגרי מים בבית משותף

 

לא בכל בית משותף ישנם מאגרי מים מרכזיים המשרתים את כלל הדיירים בבניין, אך ישנם בהחלט בניינים כאלה, ובהם יש לבצע חיטוי של מאגרי המים על בסיס קבוע, ולבטח בשעת גילוי זיהום, על מנת להבטיח את בטיחות השימוש במים לדיירי הבניין. חיטוי המאגרים מבוצע במסגרת שירות חיטוי מאגרי מים בבית משותף, המסופק על ידי אנשי מקצוע מוסמכים.

 

אילו מאגרי מים אפשר למצוא בבניינים משותפים?

מאגר המים השכיח ביותר, אותו אפשר למצוא בכל בניין משותף, ולמעשה בכל מבנה מגורים הוא דוד השמש. דוד השמש הוא מאגר מים לכל דבר ועניין ועל אף שבשגרה אין כל צורך לחטא אותו, במידה ונתגלה זיהום במערכת המים, יש להניח כי זיהום זה שקע אל דפנות הדוד, ויש לבצע חיטוי לכל דודי השמש במבנה, או להחליפם לחלוטין. במקרה כזה גם יידרש חיטוי לקווי המים בבניין.

מעבר לדודי השמש, ישנם בניינים משותפים בהם אפשר למצוא מאגרי מים מרכזיים כדוגמת מאגר מים להסקת הבניין, מאגר מים לשעת חירום, מאגר מים המשמש ליצירת לחץ מים לקומות הגבוהות של הבניין וכן הלאה. מאגרי מים אלה, בחלקם אינם חשופים לחדירת מים חיצונית וגם אין כל כך משמעות לאיכותם, כמו למשל מאגר המים של הסקת הבניין. יחד עם זאת, מאגר מים ליצירת לחץ גבוה או מאגר מים לחירום הם מאגרים בהם יש רגישות גבוהה להיווצרות זיהומים ובמקרים אלה, יש לבצע תהליך של חיטוי מאגרי מים בבית משותף, על מנת להבטיח את בטיחות השימוש במים.

 

כיצד מבוצע החיטוי?

חיטוי מאגרי מים בבית משותף מבוצע על פי מתודולוגיה מקצועית ידועה מראש ובהתאם למאפייני מערכת המים במקרה הספציפי. ככלל, התהליך מתחיל בסגירת קו המים וריקון המערכת ממים. לאחר מכן נבדק המאגר בצורה יסודית על מנת לוודא שאין בו נקודות בלתי אטומות דרכן יכול לחדור זיהום למאגר. במקרה כזה מבוצע איטום וצביעה של המאגר. לאחר מכן מבוצעת שטיפה של המאגר בלחץ גבוה, וכן מבוצע שפשוף של דפנות המאגר באמצעות מברשות בעלות סיבים קשיחים.

לבסוף, מיושם חומר חיטוי באמצעות מהילתו במים ומילוי המאגר בתערובת החיטוי. המאגר נותר כך לפרק זמן מוגדר מראש על מנת לוודא כי כל המשקעים והזיהומים מתמוססים ומתפרקים, ולאחר מכן מבוצעת שטיפה יסודית של המאגר. לבסוף מבוצעת בדיקת איכות המים על מנת לוודא שלא נותרו  שאריות חומרי חיטוי או זיהום. במסגרת שירות חיטוי מאגרי מים בבית משותף מבוצע תהליך זה בווריאציות שונות ובאמצעות חומרי חיטוי שונים בהתאם למקרה.

 

אם אתם מתגוררים בבית משותף, כדאי להתייעץ עם איש מקצוע בעל הסמכה בתחום של חיטוי מאגרי מים בבית משותף על מנת לבדוק כיצד תוכלו להבטיח את איכות המים במאגרי המים בבניין, ומה עליכם לעשות במקרה שנתגלה זיהום באחד המאגרים הללו .

חיטוי מאגרי מים בבית משותף

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.